MIKOR KELL KIDOBNI EGY SZÍNES KOZMETIKUMOT?

A sminkszereknek is vannak életszakaszaik: Legyártják, majd használod, és előbb utóbb vagy elfogynak, vagy megromlanak. Nagyon fontos, hogy ha már megromlottak, akkor már ne használd ezeket, mert komoly bőrbajokat lehet kapni tőlük. Hogyan tudod megállapítani valamiről, hogy mikor kell kidobni egy színes kozmetikumot? A következő listában ezeket az ismertető jegyeket gyűjtöttem össze.

Általánosságban mikor kell kidobni egy színes kozmetikumot?

Hogyha valamit megszagolsz, és nem kellemes szaga van, hanem elfintorodsz tőle, vagy hányingert keltő a szaga, akkor biztosan nem jó. Ha az eredeti funkcióját nem tudja betölteni, mert nem fog, vagy megváltozott a színe vagy az állaga, akkor biztosan megromlott. Nem érdemes a már nem jó sminkszereket hónapokig, vagy évekig tárolni egy neszeszerben vagy dobozban, dobd ki, szabadulj meg a bacifészektől! Általában sokkal hamarabb megromlanak a színes kozmetikumok, mint ahogy elfogynának.

Mentés

Mentés

Mentés

Mentés

Mentés

Mentés

Mentés

  • A szempillaspirál: Ha megszagolod, és még jó, akkor leginkább egy nyomtatóban levő festékpatron szagára emlékeztet. Ha megromlott, akkor csípős, szúrós, büdös szaga lesz, amitől visszahőkölsz.
  • A szemceruza, szemöldök ceruza, és szájkontúr ceruza: Szagold meg, és ha nem érzel semmilyen szagot, akkor jó. Ha nem fog, vagy ha ragad, és büdös, ha fa szaga van, vagy avas a szaga, akkor megromlott.
  • Az alapozó: Ha elvált a krém és az olaj egymástól, és lötyög a flakonban vagy üvegben, vagy csak egyszerűen büdös szaga van, akkor már nem jó, megérett a kukára.
  • Az arcpír, bronzosító gyöngy, és szemhéjpúder: Ha bekeményedett, és nem lehet felvinni az ecsetre, vagy ha megszagolod, és furcsán fémes, savanykás büdös szagot érzel, akkor megromlott. Ha véletlenül valamikor leejtetted, és összetörött a préselés, és száll, és összeporol mindent, jobb, ha megszabadulsz tőle. Érdemes az ecseteket rendszeresen fertőtleníteni, és kimosni vagy patikai alkoholban, vagy sebbenzinben, vagy kozmetikai fertőtlenítő folyadékban. Figyelj oda, hogy az ecsetek foglalata ne érjen bele a folyadékba, mert kilazulhatnak, és kihullhatnak a sörték belőle.
  • A púder: A kőpúder akkor romlott, ha bekeményedett, és nem lehet felvinni a pamacsra, ilyenkor avas, csípős szaga is szokott lenni. A porpúder büdössé válik, vagy összeáll. Ezt csak távolról szagold, nehogy beszippantsad a port
  • A rúzs: Ha ragad, ha nem fog, ha megolvadt, ha "harmatos" a felülete, ha büdös, avas, szúrós, undorító szaga van, akkor vége van, dobd el. A rúzs élettartama meghosszabbítható, ha rúzsecsetet használsz, és nem direktben rúzsozod a szádat.
  • A szájfény: Ha átlátszó tartóban van, és azt látod, hogy az eredeti színe helyett egy barnás-trutymós színe van, vagy folyóssá vált, vagy éppen ragacsos lett, és avas, undorító szaga van, akkor már megromlott. Érdemes nem a szádra kenni direktben, hanem egy spatulára levenni annyit, amennyi kell, és azt egy ecsettel felvinni az ajkakra. Az ecsetet persze kimosni utána.
  • Körömlakk: Ha kétkomponensűvé vált a lakk, vagy beszáradt, akkor már ne használd.

KAPCSOLÓDÓ ANYAGOK

tökéletes smink

Hogyan tudsz tökéletes sminket készíteni?

Mitől válik egyszerűvé a smink készítés? Milyen összetevők kellenek ahhoz, hogy a sminked jól sikerüljön?

sminkelési hibák 6 - amikor a szemceruza túl világos

Sminkelési hibák, amelyeket soha ne kövess el!

Mindenki tud valamennyire sminkelni, de sokszor elkövetünk olyan hibákat, amelyek elrontják az összképet. Melyek ezek?

Mentés

Mentés

Mentés


 

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük