ALAPOZÓ FAJTÁK – MILYEN A JÓ ALAPOZÓ?

Az alapozás célja és lényege, hogy egyenletes legyen a bőrszíned, és a bőrhibák ne látszódjanak annyira. A jó alapozó nem tömíti el a pórusokat, nem ad maszk-hatást. Nem  érzed, hogy rajtad van, és nem is látszik, hogy rajtad van! Nem fénylik, nem olvad le. A profi, komplett smink elengedhetetlen része az alapozás. Természetesen nem muszáj minden nap alapozót viselned. Ha az arcbőröd szép, akkor alapozás nélkül is megfelelő a sminked.

A BARNA BŐR

Ma szuper divatos a barna bőr. A szoláriumok, és önbarnító krémek segítségével akár télen is barnára varázsolhatjuk a bőrünket. Azonban nem mindenkinek áll jól a barnaság! Aki világos típus, vagy eredetileg fehér bőrű pl. a Hideg tél típus, annak rémesen áll, ha bebarnítja magát! Ugyanilyen rossz választás egy, a bőrödnél sötétebb alapozó is. Ilyenkor meg kell hagyni a fehér bőrt, mert az illik a színtípushoz, az tesz üdévé és széppé!

Ha alapozót használsz, nagyon fontos, hogy a bőrtípusodnak megfelelőt válassz.

ALAPOZÓ FAJTÁK

SZÍNEZETT HIDRATÁLÓ KRÉM (BB KRÉM vagy CC KRÉM)

Ez tulajdonképpen inkább arckrém, mint alapozó. Az ilyen krémeknél a hidratáló krémbe kevertek egy kis színező anyagot is, amelynek a fedőképessége minimális, de van benne fényvédő anyag is. Akkor válaszd ezt a terméket, ha tökéletes a bőröd, és csak egy leheletnyi színt kívánsz az arcodra, minimális fedettséggel.

A HAB ALAPOZÓ (MOUSSE)

Ez általában tégelyben kapható, egy sűrű hab állagú krém.  Az a tulajdonsága, hogy amint felkened az arcodra, az alapozó púderessé válik, ezért nagyon alkalmas a zsíros bőrre. Lemattítja a bőrt, nem fog felfényleni olyan könnyen, mintha folyékony változatot használnál.

A FOLYÉKONY ALAPOZÓ

Ennek már jobb a fedőképessége, de a szeplők, és a nagyobb bőrhibák áttűnhetnek alatta. Meglehetősen híg, folyós állagú. Bizonyos idő után a benne levő anyagok hajlamosak kicsapódni, és szétválni, ez valószínűleg a termék megromlásának a jele is lehet.  A folyékony alapozó többnyire pumpás flakonban található, de van tubusos kiszerelésű is. Akkor válaszd ezt a fajtát, ha viszonylag sima, egyenletes a bőröd, nincs sok bőrhiba az arcodon, vagy ha szeplős vagy, illetve ha a könnyű fedést kedveled. Száraz bőrre a hidratáló, vagy bőröregedést gátló fajtája a legjobb választás, illetve kombinált-zsíros bőr esetén az olajmentes, mattító változat a megfelelő.

A PÚDER ALAPOZÓ

Mint a neve is mutatja púder állagú. Vagy préselt, kőpúderre hasonlító, vagy porpúder formátumú lehet. Mindkettőnek a lényege, hogy úgy kell felhordani a bőrre, mint a púdert, és felvitel után egy lépésben már kész is az alapozás és a púderezés. Közepes fedést biztosít. Ha zsíros a bőröd, akkor ez nagyon jó, mert a púderes állag elfedi a zsírt és csillogást.

A KRÉM ALAPOZÓ (KAMUFLÁZS, VAGY CAMUFLAGE)

Nagyon sűrű, krémes állagú termék. Nagyon erős a fedőképessége, mindent elrejt, ami alatta van. Az olajmentes változat a nagyon problémás, pattanásos, ragyás arcbőrhöz ajánlható.  Egyetlen hátránya, hogy mivel nagyon sűrű, ezért meglehetősen befullasztja a bőrt. Mindennapos használatra, teljes arcra nem javasolható, inkább csak problémás felületekre pl. sebek, foltok, vagy éppen seprűeresség elfedésére alkalmas.

A STIFTES ALAPOZÓ, ÉS A 2 AZ EGYBEN STIFT ALAPOZÓ

Ezek nagy fedőképességű krémes termékek. Hasonlóak egy korrektorhoz, akár csak célzottan is lehet használni a problémás területekre, de a teljes arcra is alkalmazhatóak. Erős fedőképességük miatt a problémás, bőrhibákkal rendelkező bőrökhöz ajánlhatók. A kettő az egyben típusok vagy külön hidratáló, vagy pattanást leszárító belső maggal is rendelkeznek. Felvitel után többnyire púderes felszínűvé válnak.

Mielőtt kiválasztod a neked legmegfelelőbbnek gondolt alapozót, mindig nézd meg, hogy mi van ráírva!  A fenti fajták ugyanis már léteznek mindenféle bőrtípusra kifejlesztett változatokban is, tehát amit logikusan pl. zsíros bőrre gondolsz a legmegfelelőbbnek, az már lehet, hogy létezik hidratáló, száraz bőrre való összetevőkkel is.

AZ ALAPOZÓ SZÍNE

A jó alapozó tónusa megegyezik a bőröd színárnyalatával, észre sem lehet venni, hogy rajtad van! Teljesen rossz választás a  bőrtónusodtól világosabb, vagy sötétebb szín. Ha a smink az állvonalnál vagy a homloknál meglátszik, és elüt a színe a többi résztől, az egyértelműen mutatja, hogy rossz a színválasztás. Hiába divat a "nap-csókolta", barna szín, sminkként nagyon keveseknek áll jól! Különösen csúnya, ha egy fehér bőrű nő próbál barnaságot előidézni a sminkkel!

Ha valamelyik hideg típusba tartozol (Tél vagy Nyár), akkor jó színválasztás lehet a kissé rózsás vagy natúr árnyalat. Pl. fair nude, porcelain, nude, light rose. Sose legyen a szín malacos, túlzottan rózsaszínes!

Ha meleg színtípusú vagy (Tavasz vagy Ősz), akkor a kissé bézses, de nem sárga színek fognak jól állni nagy valószínűséggel. Pl. ivory, light ivory, beige, light beige, nude.

AZ ALAPOZÓ KIVÁLASZTÁSA

Ahhoz, hogy az alapozód tökéletes színű legyen, előbb egy alapos próbára van szükség. Olyan boltban érdemes keresgélni, amelynek van napfényre nyíló ablaka. (A plázák neon fénye eltorzítja a valós színeket, és nem látod a különbséget.) A megfelelő márkájú alapozók teszt példányaiból tegyél fel az arcodra egy-egy csíkot, és készíts feljegyzést arról, hogy melyik csík melyik színárnyalat. Majd ha felraktál 5-6 színt, akkor az ablaknál nézd meg egy kis kézitükörben, hogy melyik csík az, amelyik nem is látszik, hogy a bőrödön van. Ha esetleg az első körben nem találtál ilyent, akkor egy sminktörlő kendővel távolítsd el a csíkokat, és próbálj ki más márkákat is. Addig próbálkozzál, amíg meg nem találod az ideális színárnyalatot. Érdemes egy "téli" és egy "nyári" színt beszerezni, mert ha le a megfelelő.

Ha csak nem vagy zsíros bőrű , akkor inkább ne használj púdert is, mert az alapozó és púder együttes használata maszkszerű lesz, messziről látszik. A zsíros bőrhöz sokkal jobb a zsírleszívó lapocska használata, amellyel le lehet itatni a bőrről a felesleges zsírmennyiséget.

Hogyan öltözz az életkorodhoz illően?

Iratkozz fel a hírlevélre, és ajándékba megkapod az öltözködési tippeket!

Kérem az ingyenes anyagot!


 

Milyen darabokból áll az alap sminkkészlet?

Megnézem!


 

Szemfestési hibák, amelyeket soha ne kövess el!

Megnézem!


 

Mennyit számít egy jó smink? Nézd meg az ilyen volt, ilyen lett galériában!

Megnézem!



Ha tetszett, osszad meg a barátaiddal!